Szukaj na tym blogu

wtorek, 23 lutego 2010

Rozkłady zajęć dla grup - semestr 8

już jest tu:
http://www.ftj.agh.edu.pl/witryna/rozklad/dzienne.html

piątek, 12 lutego 2010

Praca inżynierska

Ze strony wydziałowej:
"K.Malarz

Szanowni Państwo,
przypominam, że 15 lutego mija termin zdeponowania w systemie MISIO elektronicznej wersji "pracy inżynierskiej" w formacie PDF.
Przed wrzuceniem jej do systemu dobrze jest pokazać jej manuskrypt Opiekunowi pracy. Po zdeponowaniu jej w systemie i zaznaczeniu, że jest to finalna wersja pracy jej Opiekun będzie miał możliwość oceny i zrecenzowania pracy dziekan zaś możliwość powołania jej Recenzenta.
Zarówno praca jak i obie recenzje pojawią się w systemie -- na publicznie dostępnych stronach internetowych.
Po uzyskaniu dwóch recenzji proszę:
wydrukować pracę,
podpisać oświadczenie na odwrocie strony tytułowej o samodzielności przygotowania pracy,
wydrukować obie recenzje,
podejść do Opiekuna i Recenzenta po podpisy,
zbindować całość w twardej oprawie
i złożyć w dziekanacie celem rejestracji.
Zwracam Państwa uwagę, że cytowanie fragmentów innych opracowań (książek, skryptów, stron internetowych) możliwe jest wyłącznie po wskazaniu źródła cytowania i objęciu cytowanego tekstu znakami cudzysłowu (,, ... '). Dotyczy to również wszelkich niesamodzielnie wykonanych zdjęć czy grafiki. W przeciwnym wypadku zmuszeni jesteśmy powiadamiać dział nauczania o wykryciu plagiatu, a dział nauczania jest zobligowany zawiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Jeszcze raz przypominam, że prace dyplomowe na naszym wydziale są publikowane na swobodnie dostępnych stronach WWW.
pzdr, km"

środa, 3 lutego 2010

TEST INŻYNIERSKI

Pan Dziekan Malarz tak napisał na stronie wydziałowej:

"Szanowni Państwo,
Test po siódmym semestrze studiów rozpocznie się 10 lutego 2010 o godzinie 10:00 w salach:
D-10/A -- Informatyka Stosowana
D-10/B -- Fizyka Medyczna
C-1/224 -- Fizyka Techniczna
Proszę o przybycie przed sale piętnaście minut wcześniej z dwoma dokumentmi ze zdjeciem (najlepiej legitymacja studencka + dowód osobisty / prawo jazdy).
Proszę zaopatrzyć się w coś do pisania (najlepiej ołówek + gumka do mazania).
Jeśli osoby przeprowadzające test stwierdzą niesamodzielność Państwa pracy bądź znajdą przy Państwu jakiekolwiek "pomoce naukowe" z testu otrzymują Państwo ocenę niedostateczną.
Powodzenia!"

poniedziałek, 1 lutego 2010

UNIX - wpisy cz. 2

Po wpisy do dr Kopcia idę jutro po 11. Wpisy na podstawie oceny z laborek wpisanej do indeksu.

Co z inżynierem?

Czyli jak będzie wyglądać końcówka tego semestru.

1. Do końca lutego musimy uporać się z pracą inżynierską całkowicie (referat na seminarium, praca, raport, ocena opiekuna i recenzenta).

2. Sesja dla nas rozpocząć może się już pod koniec grudnia, bezpośrednio po zakończeniu wykładów i do takiej opcji przychyla się Pan Dziekan (ale nie wszystkim wykładowcom to się podoba).

3. Część wykładów może jednak nie kończyć się wcześniej i tak prawie na pewno będzie z Bazami Danych I - wtedy siłą rzeczy egzamin będzie później.

4. Wszyscy piszemy około 10 lutego test z całości studiów. Jest tylko jeden termin. Osoby ze średnią powyżej 3,75 mogą go nie zaliczyć (jakoś to będzie, szczegółów nie znam, ale studiować będzie dalej) a reszta jest w nieciekawej sytuacji (szczegółów nie znam, ale to chyba znaczy co najmniej powtarzanie roku). W tym miesiącu poznamy zagadnienia obowiązujące na teście.

5. Do połowy miesiąca powstanie lista tematów prac inżynierskich by Pan Dziekan i z niej będziemy wybierać (co na to Prof. Adamowski - nie wiem). Najprawdopodobniej będą tam tematy z listy C z laboratorium MOF + coś ekstra. Jeśli ktoś ma swój pomysł na temat musi znaleźć kogoś co najmniej z tytułem doktora i z naszego wydziału, który ten temat zgłosi Panu Dziekanowi. Jeszcze trzeba przypilnować, żeby nikt nam tego tematu nie podkradł z listy wybierając go wcześniej od nas.


Dla tych, którzy chcieliby za kilka miesięcy móc pochwalić się dyplomem inżyniera:

1. Nie ma osobnej oficjalnej obrony. Obrona to wystąpienie na seminarium według zasad ustalonych przez Prof. Adamowskiego.

2. Jeżeli chcemy dostać dyplom inżyniera to przerywamy nasze studia jednolite i jako absolwenci studiów I stopnia możemy rekrutować się na studia II stopnia.

3. Niestety wtedy, kiedy moglibyśmy zacząć studia II stopnia takie studia nie będą prowadzone na naszym wydziale (będą tylko te jednolite, na których teraz jesteśmy). Na studia II stopnia na naszym wydziale musimy poczekać rok - wtedy zaczną się one dla rok młodszych od nas.

4. Żeby móc dostać dyplom inżyniera trzeba koniecznie zdać test niezależnie od średniej.

5. Deklarować chęć zakończenia studiów z tytułem inżyniera będziemy mogli jak już zaliczymy pracę inżynierską (i test chyba też).

Podsumowując:
Biorąc w łapki dylom inżyniera żegnamy się ze studiami na naszym wydziale co najmniej na rok, ale możemy też zacząć II stopień gdziekolwiek a nawet nie na fizyce :)