Szukaj na tym blogu

czwartek, 22 stycznia 2009

1 termin poprawki z elektroniki

W poniedziałek 26.01.2009 o godzinie 17.00 w sali 104, D11 - kolokwium poprawkowe + możliwość poprawiania pozytywnej oceny. Kolokwium zostanie sprawdzone jeszcze przed pierwszym terminem egzaminu i po jego zaliczeniu można pójść na ten termin.

piątek, 16 stycznia 2009

Podstawy elektroniki

Pomocne stronki:
http://chomikuj.pl/machacz -> dydaktyka -> Elektra
oraz
http://machacz.hobby-site.com/elektra/

Podziękowania dla Janka :]

kilka słów od Damiana:
"Oto zbiór pytań teoretycznych na egzaminie z elektroniki, które wyciągnąłem z pamięci z lat gdy go pisałem jakiś wiek lu:
1.Teoria pasmowa. koncentracje dziur i elektronów-wyprowadzenie
2. Wyznaczanie energii Fermiego w półprzewodniku: a) samoistnym b)dowolnym c)dowolny, także domieszkowany
3. Własności transportu nośników w półprzewodniku(prąd dyfuzji i unoszenia)
4. Proces generacji-rekombinacji,zmiana koncentracji w przestrzeni
5.Złącze P-N. Koncentracja nośników równowagowych
6. Złącze P-N z przyłożonym napięciem-charakterystyka prądowo napięciowa, koncentracja nośników
7-8. Tranzystor bipolarny model wielko/mało sygnałowy
9.Tranzystor Mos. model małosygnałowy
Tyle pamiętam, mam nadzieje, że komuś się przyda."

Przypominam, że jutro tj. 17.01 (sobota) godz. 10.30, sala A, D10 - kolokwium z Podstaw Elektroniki

czwartek, 18 grudnia 2008

Dr Czapliński - info

Pan doktor będzie umieszczał wybrane informacje przydatne do referatów na swojej stronie. Jednocześnie zaprasza i zachęca wszystkich na konsultacje związane z referatami.

Wyniki - Zagadnienia Własności Intelektualnej

http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~6fpaszko/zwi/wyniki.pdf

wtorek, 28 października 2008

MMF II - referat

Mój referat można znaleźć tu: wersja .ppt, lub tu: wersja .pdf.
Referat Radka znaleźć można tu.

piątek, 3 października 2008

Podstawy fizyki i techniki jądrowej - laboratorium

W najbliższy czwartek tj. 09.10 na laboratorium ma przyjść tylko grupa A. "Oprowadzanie po stanowiskach" odbędzie się w grupach. Bardzo proszę o kontakt osoby, które są w posiadaniu rozpiski ćwiczeń dla grup A i B - chętnie zamieszczę to gdzieś w sieci. Numery ćwiczeń są tożsame z tymi w skrypcie (Kalita, Dziunikowski), tzn. jeśli mamy robić ćw. 1-6 to mamy robić pierwszych 6 ćw. z tego skryptu. Skrypt w naszej wydziałowej bibliotece jest tylko jeden - do czytelni lub szybkiego ksero, natomiast podobno można go wypożyczyć w głównej. Jeżeli zdobędę instrukcje do ćwiczeń to postaram się nimi podzielić w sieci. Przypominam, że na pracowni obowiązują woreczki na buty :)

czwartek, 2 października 2008

Podstawy elektroniki

Pierwszy zestaw zadań można znaleźć pod adresem: http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~6fpaszko/podstawy_elektroniki/1.jpg lub w formacie pdf na stronie prowadzącego http://www.ftj.agh.edu.pl/~swientek/zestawy/Sem1/zestaw1.pdf.
Pozostałych zestawów oraz innych informacji na temat przedmiotu można szukać pod adresem http://www.ftj.agh.edu.pl/zej/staff.php?worker=6&type=2&lang=pl.
Strona dr hab. inż. M. Idzika: http://www.ftj.agh.edu.pl/zej/staff.php?worker=2&type=2&lang=pl.

Co z inżynierem?

Czyli jak będzie wyglądać końcówka tego semestru.

1. Do końca lutego musimy uporać się z pracą inżynierską całkowicie (referat na seminarium, praca, raport, ocena opiekuna i recenzenta).

2. Sesja dla nas rozpocząć może się już pod koniec grudnia, bezpośrednio po zakończeniu wykładów i do takiej opcji przychyla się Pan Dziekan (ale nie wszystkim wykładowcom to się podoba).

3. Część wykładów może jednak nie kończyć się wcześniej i tak prawie na pewno będzie z Bazami Danych I - wtedy siłą rzeczy egzamin będzie później.

4. Wszyscy piszemy około 10 lutego test z całości studiów. Jest tylko jeden termin. Osoby ze średnią powyżej 3,75 mogą go nie zaliczyć (jakoś to będzie, szczegółów nie znam, ale studiować będzie dalej) a reszta jest w nieciekawej sytuacji (szczegółów nie znam, ale to chyba znaczy co najmniej powtarzanie roku). W tym miesiącu poznamy zagadnienia obowiązujące na teście.

5. Do połowy miesiąca powstanie lista tematów prac inżynierskich by Pan Dziekan i z niej będziemy wybierać (co na to Prof. Adamowski - nie wiem). Najprawdopodobniej będą tam tematy z listy C z laboratorium MOF + coś ekstra. Jeśli ktoś ma swój pomysł na temat musi znaleźć kogoś co najmniej z tytułem doktora i z naszego wydziału, który ten temat zgłosi Panu Dziekanowi. Jeszcze trzeba przypilnować, żeby nikt nam tego tematu nie podkradł z listy wybierając go wcześniej od nas.


Dla tych, którzy chcieliby za kilka miesięcy móc pochwalić się dyplomem inżyniera:

1. Nie ma osobnej oficjalnej obrony. Obrona to wystąpienie na seminarium według zasad ustalonych przez Prof. Adamowskiego.

2. Jeżeli chcemy dostać dyplom inżyniera to przerywamy nasze studia jednolite i jako absolwenci studiów I stopnia możemy rekrutować się na studia II stopnia.

3. Niestety wtedy, kiedy moglibyśmy zacząć studia II stopnia takie studia nie będą prowadzone na naszym wydziale (będą tylko te jednolite, na których teraz jesteśmy). Na studia II stopnia na naszym wydziale musimy poczekać rok - wtedy zaczną się one dla rok młodszych od nas.

4. Żeby móc dostać dyplom inżyniera trzeba koniecznie zdać test niezależnie od średniej.

5. Deklarować chęć zakończenia studiów z tytułem inżyniera będziemy mogli jak już zaliczymy pracę inżynierską (i test chyba też).

Podsumowując:
Biorąc w łapki dylom inżyniera żegnamy się ze studiami na naszym wydziale co najmniej na rok, ale możemy też zacząć II stopień gdziekolwiek a nawet nie na fizyce :)