W Studium Języków Obcych AGH, budynek D - 11 ul. Kawiory 26A III piętro, na klatce schodowej, są wywieszone imienne listy studentów II roku z podziałem na grupy i terminem pierwszych zajęć.
Obecność na pierwszych zajęciach obowiązkowa.
Szukaj na tym blogu
niedziela, 30 września 2007
czwartek, 27 września 2007
PRZEDMIOTY HUMANISTYCZNE
2007-09-21 studenci: przedmioty humanistyczne
K.Malarz
Studenci zobowiązani do zaliczenia przedmiotu humanistycznego obieralnego będą mogli dokonać wyboru tego przedmiotu w semestrze zimowym elektronicznie w dniach: Od 1 października od godz. 8.00 do dnia 4 października 2007 do godz. 15.00 Na stronie internetowej: http://www.wnss.agh.edu.pl/fakultety/
Równocześnie informujemy, że w godz. 11.00-14.00 od poniedziałku 1 X do czwartku 4 X 2007 na Wydziale Nauk Społecznych Stosowanych (budynek D-13) pełnione będą dyżury w pokoju 22(parter), Gramatyka 8a, ale tylko w celu udzielenia informacji, a nie dokonywania zapisów.
Ponadto informujemy, że ze względu na kursowy przedmiot z filozofii przyrody WNSS dla studentów naszego wydziału nie oferuje przedmiotów obieralnych z szeroko rozumianej filozofii.
Krzysztof Malarz
prodziekan WFiIS
K.Malarz
Studenci zobowiązani do zaliczenia przedmiotu humanistycznego obieralnego będą mogli dokonać wyboru tego przedmiotu w semestrze zimowym elektronicznie w dniach: Od 1 października od godz. 8.00 do dnia 4 października 2007 do godz. 15.00 Na stronie internetowej: http://www.wnss.agh.edu.pl/fakultety/
Równocześnie informujemy, że w godz. 11.00-14.00 od poniedziałku 1 X do czwartku 4 X 2007 na Wydziale Nauk Społecznych Stosowanych (budynek D-13) pełnione będą dyżury w pokoju 22(parter), Gramatyka 8a, ale tylko w celu udzielenia informacji, a nie dokonywania zapisów.
Ponadto informujemy, że ze względu na kursowy przedmiot z filozofii przyrody WNSS dla studentów naszego wydziału nie oferuje przedmiotów obieralnych z szeroko rozumianej filozofii.
Krzysztof Malarz
prodziekan WFiIS
piątek, 8 czerwca 2007
SESJA
Terminy w czerwcu:
11.06 do 10.00 stronka na podstawy
13.06 termin#0 matma - po wykladzie
14.06 kolos ze statystyki, godz. 12.00 sala B
18.06 termin#1 fizyka, godz. 12.30 sala A
20.06 termin#1 programowanie, godz 12.00 sale A i B
27.06 termin#2 programowanie, godz 12.00 sala A
28.06 termin#1 matma, godz. 14.30 sala A
Terminy poprawkowe we wrześniu:
10.09 termin#2 cwiczenia fizyka, godz. 11.00
10.09 termin#1 cwiczenia statystyka
11.09 termin#2 matma, godz. 12.00
18.09 termin#3 fizyka, godz. 10.00 , sala B
21.09 termin#2 cwiczenia statystyka
26.09 termin#3 matma, godz. 9.00
11.06 do 10.00 stronka na podstawy
13.06 termin#0 matma - po wykladzie
14.06 kolos ze statystyki, godz. 12.00 sala B
18.06 termin#1 fizyka, godz. 12.30 sala A
20.06 termin#1 programowanie, godz 12.00 sale A i B
27.06 termin#2 programowanie, godz 12.00 sala A
28.06 termin#1 matma, godz. 14.30 sala A
Terminy poprawkowe we wrześniu:
10.09 termin#2 cwiczenia fizyka, godz. 11.00
10.09 termin#1 cwiczenia statystyka
11.09 termin#2 matma, godz. 12.00
18.09 termin#3 fizyka, godz. 10.00 , sala B
21.09 termin#2 cwiczenia statystyka
26.09 termin#3 matma, godz. 9.00
czwartek, 7 czerwca 2007
STRONKA
Na stronie g³ównej formularz. Poprawnoœæ danych wprowadzanych w formularzu
sprawdzana przez javascript. Dane z formularza zapisane do pliku przez php.
Po wprowadzeniu danych generowanie strony w php z wykorzystaniem
informacji z pliku.
Prezentacja treœci formatowana poprzez css. Oceniana bêdzie estetyka
strony i iloœæ u¿ytych technik.
sprawdzana przez javascript. Dane z formularza zapisane do pliku przez php.
Po wprowadzeniu danych generowanie strony w php z wykorzystaniem
informacji z pliku.
Prezentacja treœci formatowana poprzez css. Oceniana bêdzie estetyka
strony i iloœæ u¿ytych technik.
wtorek, 29 maja 2007
Jak logowac sie na novellu?
Pełny identyfikator konta użytkownika (login) zawiera informację o jego położeniu w drzewie systemu katalogowego eDirectory (NDS) Novell Netware - tj. obiekt.kontener.organizacja.
Konta studenckie mają strukturę: Xabcdefg.YYYY.wfitj - gdzie X - końcówka roku rozpoczęcia studiów, abcdefg - fragment nazwiska (z wyjątkiem niejednoznacznych), YYYY - nazwa kontenera (rok rozpoczęcia studiów).
Ponieważ identyfikator organizacji jest traktowany jako wartość domyślna tzw. kontekstu, w praktyce przy logowaniu jest pomijany.
Student logujący się ze stacji Windows w pracowni komputerowej powinien używać loginu w postaci: Xabcdefg.YYYY. Podobna forma obowiązuje przy połączeniach FTP z serwerem Novell Netware.
Przy połączeniach realizowanych za pomocą innych usług tj. poczty NetMail, Netstorage, SCP należy stosować skróconą formę loginu tj.: Xabcdefg.
System Novell Netware wymaga okresowej zmiany hasła użytkownika. Można to zrobić w momencie logowania do stacji Windows w pracowni komputerowej lub za pomocą systemu poczty NetMail - ikona "Opcje".
to nie ja napisalam tylko ktos od sieci komputerowej na naszym wydziale
co do kont i ich ktywnosci - jeszcze nic nie wiem czekam na odpowiedz na maila i na dyzur administratora, ktory jest we czwartek - miejmy nadzieje ze przed czwartkiem bedzie juz cos wiadomo
tyle i na temat :] przepraszam wszystkich na ktorych nakrzyczalam :( juz nie bede
Konta studenckie mają strukturę: Xabcdefg.YYYY.wfitj - gdzie X - końcówka roku rozpoczęcia studiów, abcdefg - fragment nazwiska (z wyjątkiem niejednoznacznych), YYYY - nazwa kontenera (rok rozpoczęcia studiów).
Ponieważ identyfikator organizacji jest traktowany jako wartość domyślna tzw. kontekstu, w praktyce przy logowaniu jest pomijany.
Student logujący się ze stacji Windows w pracowni komputerowej powinien używać loginu w postaci: Xabcdefg.YYYY. Podobna forma obowiązuje przy połączeniach FTP z serwerem Novell Netware.
Przy połączeniach realizowanych za pomocą innych usług tj. poczty NetMail, Netstorage, SCP należy stosować skróconą formę loginu tj.: Xabcdefg.
System Novell Netware wymaga okresowej zmiany hasła użytkownika. Można to zrobić w momencie logowania do stacji Windows w pracowni komputerowej lub za pomocą systemu poczty NetMail - ikona "Opcje".
to nie ja napisalam tylko ktos od sieci komputerowej na naszym wydziale
co do kont i ich ktywnosci - jeszcze nic nie wiem czekam na odpowiedz na maila i na dyzur administratora, ktory jest we czwartek - miejmy nadzieje ze przed czwartkiem bedzie juz cos wiadomo
tyle i na temat :] przepraszam wszystkich na ktorych nakrzyczalam :( juz nie bede
poniedziałek, 28 maja 2007
STATYSTYKA - kolos poprawkowy
Czy termin 29 czerwca wam odpowiada?
Jeżeli nie, to bedzie dopiero we wrześniu (drugie kolokwium poprawkowe i tak bedzie we wrzesniu).
PYTANIE:
CZY PIERWSZE KOLOKWIUM POPRAWKOWE MA BYC 29. CZY DOPIERO WE WRZESNIU?
odpowiedzi w komentarzach albo w jakikolwiek inny sposob:]
Jeżeli nie, to bedzie dopiero we wrześniu (drugie kolokwium poprawkowe i tak bedzie we wrzesniu).
PYTANIE:
CZY PIERWSZE KOLOKWIUM POPRAWKOWE MA BYC 29. CZY DOPIERO WE WRZESNIU?
odpowiedzi w komentarzach albo w jakikolwiek inny sposob:]
poniedziałek, 21 maja 2007
KOLOKWIA - PROGRAMOWANIE OBIEKTOWE
http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~6fpaszko/kol.txt
- program glowny z kolokwium #1 PROGRAMOWANIE OBIEKTOWE
http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~6fpaszko/kol2.txt
- program glowny z kolokwium #2 PROGRAMOWANIE OBIEKTOWE
http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~6fpaszko/Kat.txt
- klasa z kolokwium #2 PROGRAMOWANIE OBIEKTOWE
- program glowny z kolokwium #1 PROGRAMOWANIE OBIEKTOWE
http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~6fpaszko/kol2.txt
- program glowny z kolokwium #2 PROGRAMOWANIE OBIEKTOWE
http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~6fpaszko/Kat.txt
- klasa z kolokwium #2 PROGRAMOWANIE OBIEKTOWE
Subskrybuj:
Posty (Atom)
Co z inżynierem?
Czyli jak będzie wyglądać końcówka tego semestru.
1. Do końca lutego musimy uporać się z pracą inżynierską całkowicie (referat na seminarium, praca, raport, ocena opiekuna i recenzenta).
2. Sesja dla nas rozpocząć może się już pod koniec grudnia, bezpośrednio po zakończeniu wykładów i do takiej opcji przychyla się Pan Dziekan (ale nie wszystkim wykładowcom to się podoba).
3. Część wykładów może jednak nie kończyć się wcześniej i tak prawie na pewno będzie z Bazami Danych I - wtedy siłą rzeczy egzamin będzie później.
4. Wszyscy piszemy około 10 lutego test z całości studiów. Jest tylko jeden termin. Osoby ze średnią powyżej 3,75 mogą go nie zaliczyć (jakoś to będzie, szczegółów nie znam, ale studiować będzie dalej) a reszta jest w nieciekawej sytuacji (szczegółów nie znam, ale to chyba znaczy co najmniej powtarzanie roku). W tym miesiącu poznamy zagadnienia obowiązujące na teście.
5. Do połowy miesiąca powstanie lista tematów prac inżynierskich by Pan Dziekan i z niej będziemy wybierać (co na to Prof. Adamowski - nie wiem). Najprawdopodobniej będą tam tematy z listy C z laboratorium MOF + coś ekstra. Jeśli ktoś ma swój pomysł na temat musi znaleźć kogoś co najmniej z tytułem doktora i z naszego wydziału, który ten temat zgłosi Panu Dziekanowi. Jeszcze trzeba przypilnować, żeby nikt nam tego tematu nie podkradł z listy wybierając go wcześniej od nas.
Dla tych, którzy chcieliby za kilka miesięcy móc pochwalić się dyplomem inżyniera:
1. Nie ma osobnej oficjalnej obrony. Obrona to wystąpienie na seminarium według zasad ustalonych przez Prof. Adamowskiego.
2. Jeżeli chcemy dostać dyplom inżyniera to przerywamy nasze studia jednolite i jako absolwenci studiów I stopnia możemy rekrutować się na studia II stopnia.
3. Niestety wtedy, kiedy moglibyśmy zacząć studia II stopnia takie studia nie będą prowadzone na naszym wydziale (będą tylko te jednolite, na których teraz jesteśmy). Na studia II stopnia na naszym wydziale musimy poczekać rok - wtedy zaczną się one dla rok młodszych od nas.
4. Żeby móc dostać dyplom inżyniera trzeba koniecznie zdać test niezależnie od średniej.
5. Deklarować chęć zakończenia studiów z tytułem inżyniera będziemy mogli jak już zaliczymy pracę inżynierską (i test chyba też).
Podsumowując:
Biorąc w łapki dylom inżyniera żegnamy się ze studiami na naszym wydziale co najmniej na rok, ale możemy też zacząć II stopień gdziekolwiek a nawet nie na fizyce :)
1. Do końca lutego musimy uporać się z pracą inżynierską całkowicie (referat na seminarium, praca, raport, ocena opiekuna i recenzenta).
2. Sesja dla nas rozpocząć może się już pod koniec grudnia, bezpośrednio po zakończeniu wykładów i do takiej opcji przychyla się Pan Dziekan (ale nie wszystkim wykładowcom to się podoba).
3. Część wykładów może jednak nie kończyć się wcześniej i tak prawie na pewno będzie z Bazami Danych I - wtedy siłą rzeczy egzamin będzie później.
4. Wszyscy piszemy około 10 lutego test z całości studiów. Jest tylko jeden termin. Osoby ze średnią powyżej 3,75 mogą go nie zaliczyć (jakoś to będzie, szczegółów nie znam, ale studiować będzie dalej) a reszta jest w nieciekawej sytuacji (szczegółów nie znam, ale to chyba znaczy co najmniej powtarzanie roku). W tym miesiącu poznamy zagadnienia obowiązujące na teście.
5. Do połowy miesiąca powstanie lista tematów prac inżynierskich by Pan Dziekan i z niej będziemy wybierać (co na to Prof. Adamowski - nie wiem). Najprawdopodobniej będą tam tematy z listy C z laboratorium MOF + coś ekstra. Jeśli ktoś ma swój pomysł na temat musi znaleźć kogoś co najmniej z tytułem doktora i z naszego wydziału, który ten temat zgłosi Panu Dziekanowi. Jeszcze trzeba przypilnować, żeby nikt nam tego tematu nie podkradł z listy wybierając go wcześniej od nas.
Dla tych, którzy chcieliby za kilka miesięcy móc pochwalić się dyplomem inżyniera:
1. Nie ma osobnej oficjalnej obrony. Obrona to wystąpienie na seminarium według zasad ustalonych przez Prof. Adamowskiego.
2. Jeżeli chcemy dostać dyplom inżyniera to przerywamy nasze studia jednolite i jako absolwenci studiów I stopnia możemy rekrutować się na studia II stopnia.
3. Niestety wtedy, kiedy moglibyśmy zacząć studia II stopnia takie studia nie będą prowadzone na naszym wydziale (będą tylko te jednolite, na których teraz jesteśmy). Na studia II stopnia na naszym wydziale musimy poczekać rok - wtedy zaczną się one dla rok młodszych od nas.
4. Żeby móc dostać dyplom inżyniera trzeba koniecznie zdać test niezależnie od średniej.
5. Deklarować chęć zakończenia studiów z tytułem inżyniera będziemy mogli jak już zaliczymy pracę inżynierską (i test chyba też).
Podsumowując:
Biorąc w łapki dylom inżyniera żegnamy się ze studiami na naszym wydziale co najmniej na rok, ale możemy też zacząć II stopień gdziekolwiek a nawet nie na fizyce :)
