Szukaj na tym blogu

wtorek, 28 października 2008

MMF II - referat

Mój referat można znaleźć tu: wersja .ppt, lub tu: wersja .pdf.
Referat Radka znaleźć można tu.

piątek, 3 października 2008

Podstawy fizyki i techniki jądrowej - laboratorium

W najbliższy czwartek tj. 09.10 na laboratorium ma przyjść tylko grupa A. "Oprowadzanie po stanowiskach" odbędzie się w grupach. Bardzo proszę o kontakt osoby, które są w posiadaniu rozpiski ćwiczeń dla grup A i B - chętnie zamieszczę to gdzieś w sieci. Numery ćwiczeń są tożsame z tymi w skrypcie (Kalita, Dziunikowski), tzn. jeśli mamy robić ćw. 1-6 to mamy robić pierwszych 6 ćw. z tego skryptu. Skrypt w naszej wydziałowej bibliotece jest tylko jeden - do czytelni lub szybkiego ksero, natomiast podobno można go wypożyczyć w głównej. Jeżeli zdobędę instrukcje do ćwiczeń to postaram się nimi podzielić w sieci. Przypominam, że na pracowni obowiązują woreczki na buty :)

czwartek, 2 października 2008

Podstawy elektroniki

Pierwszy zestaw zadań można znaleźć pod adresem: http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~6fpaszko/podstawy_elektroniki/1.jpg lub w formacie pdf na stronie prowadzącego http://www.ftj.agh.edu.pl/~swientek/zestawy/Sem1/zestaw1.pdf.
Pozostałych zestawów oraz innych informacji na temat przedmiotu można szukać pod adresem http://www.ftj.agh.edu.pl/zej/staff.php?worker=6&type=2&lang=pl.
Strona dr hab. inż. M. Idzika: http://www.ftj.agh.edu.pl/zej/staff.php?worker=2&type=2&lang=pl.

wtorek, 30 września 2008

UWAGA !!! SPOTKANIE

jutro tj. 1 października o godz. 14.30 na dole budynku D10 (przy portierni) zapraszam wszystkich na spotkanie dotyczące podziału na grupy

do zobaczenia

poniedziałek, 29 września 2008

Propozycja podziału

W związku z faktem, że w tym roku będą tylko dwie grupy padła propozycja żeby podzielić się w następujący sposób: pierwsza grupa + pierwsza (alfabetycznie) połowa drugiej grupy = nowa pierwsza grupa, druga (alfabetycznie) połowa drugiej grupy + trzecia grupa = nowa druga grupa. Taki podział ma też plusy pomimo, że rozbija dawną grupę drugą. Możemy się bliżej poznać z resztą ludzi z roku. Niedługo zostanie nas albo jedna grupa albo podzielą nas na specjalności. Proponuję dyskusję na temat podziału w środę po wydziałowej inauguracji. Im szybciej coś postanowimy tym lepiej.

poniedziałek, 8 września 2008

Nowy semestr - plan

Pod adresem http://www.ftj.agh.edu.pl/witryna/rozklad/dzienne.html można znaleźć pierwsze wersje planu zajęć na ten semestr (pewnie będzie się jeszcze zmieniał). Nowych wzorów wpisów można się spodziewać w ostatnim tygodniu września. Jeżeli ktoś stara się o stypendium naukowe to powinien złożyć wniosek (można pobrać stąd) i indeks do wpisu do 5 października, bez starania się o stypendium indeksy należy składać do 15 października.

niedziela, 13 lipca 2008

Spotkanko grupowe

W czwartek, pod Adasiem (tj. pomnik Mickiewicza na Rynku Głównym, pisze, bo nie wszyscy wiedzą) ok. 20. Powiadomcie kogo tylko możecie od nas z grupy.

Co z inżynierem?

Czyli jak będzie wyglądać końcówka tego semestru.

1. Do końca lutego musimy uporać się z pracą inżynierską całkowicie (referat na seminarium, praca, raport, ocena opiekuna i recenzenta).

2. Sesja dla nas rozpocząć może się już pod koniec grudnia, bezpośrednio po zakończeniu wykładów i do takiej opcji przychyla się Pan Dziekan (ale nie wszystkim wykładowcom to się podoba).

3. Część wykładów może jednak nie kończyć się wcześniej i tak prawie na pewno będzie z Bazami Danych I - wtedy siłą rzeczy egzamin będzie później.

4. Wszyscy piszemy około 10 lutego test z całości studiów. Jest tylko jeden termin. Osoby ze średnią powyżej 3,75 mogą go nie zaliczyć (jakoś to będzie, szczegółów nie znam, ale studiować będzie dalej) a reszta jest w nieciekawej sytuacji (szczegółów nie znam, ale to chyba znaczy co najmniej powtarzanie roku). W tym miesiącu poznamy zagadnienia obowiązujące na teście.

5. Do połowy miesiąca powstanie lista tematów prac inżynierskich by Pan Dziekan i z niej będziemy wybierać (co na to Prof. Adamowski - nie wiem). Najprawdopodobniej będą tam tematy z listy C z laboratorium MOF + coś ekstra. Jeśli ktoś ma swój pomysł na temat musi znaleźć kogoś co najmniej z tytułem doktora i z naszego wydziału, który ten temat zgłosi Panu Dziekanowi. Jeszcze trzeba przypilnować, żeby nikt nam tego tematu nie podkradł z listy wybierając go wcześniej od nas.


Dla tych, którzy chcieliby za kilka miesięcy móc pochwalić się dyplomem inżyniera:

1. Nie ma osobnej oficjalnej obrony. Obrona to wystąpienie na seminarium według zasad ustalonych przez Prof. Adamowskiego.

2. Jeżeli chcemy dostać dyplom inżyniera to przerywamy nasze studia jednolite i jako absolwenci studiów I stopnia możemy rekrutować się na studia II stopnia.

3. Niestety wtedy, kiedy moglibyśmy zacząć studia II stopnia takie studia nie będą prowadzone na naszym wydziale (będą tylko te jednolite, na których teraz jesteśmy). Na studia II stopnia na naszym wydziale musimy poczekać rok - wtedy zaczną się one dla rok młodszych od nas.

4. Żeby móc dostać dyplom inżyniera trzeba koniecznie zdać test niezależnie od średniej.

5. Deklarować chęć zakończenia studiów z tytułem inżyniera będziemy mogli jak już zaliczymy pracę inżynierską (i test chyba też).

Podsumowując:
Biorąc w łapki dylom inżyniera żegnamy się ze studiami na naszym wydziale co najmniej na rok, ale możemy też zacząć II stopień gdziekolwiek a nawet nie na fizyce :)